Zinnger - Części samochodowe w niemieckiej jakości

Produkty

Przeguby homokinetyczne

Podstawowym zadaniem przegubów homokinetycznych jest przenoszenie napędu skrzyni biegów oraz skręcanie kołami.

Ze względu na wysoką odpowiedzialność za bezpieczeństwo jazdy przeguby są wykonywane z tworzyw o wysokich parametrach jakościowych i wytrzymałościowych. Z takich materiałów wykonane są właśnie przeguby homokinetyczne marki Zinnger.

W naszej ofercie znajdują się przeguby przeznaczone do większości europejskich marek samochodów osobowych i dostawczych. Oprócz przegubów dedykowanych najnowocześniejszym modelom pojazdów posiadany również przeguby do starszych roczników i typów aut.

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem przegubów homokinetycznych.

Informacje o przegubach

Przeguby homokinetyczne przenoszą napęd za pośrednictwem kulek lub rolek, które łączą ze sobą dwie kuliste czasze: zewnętrzną i wewnętrzną przegubu. Zarówno rolki jak i kulki mogą przesuwać się wyłącznie w specjalnych rowkach naciętych promieniowo w obydwu czaszach przegubu. Rozwiązanie takie zapewnia jednocześnie stałą prędkość kątową ruchu obrotowego i wzajemne odchylanie się elementów przegubu.

W użytkowaniu przegubów bardzo istotne jest dokonywanie ich regularnych przeglądów i dbałość o ich właściwą konserwację, w tym o zachowanie prawidłowej szczelności osłon.

Nieszczelność osłon przegubu może bowiem doprowadzić do przedostania się pomiędzy jego elementy ciał obcych takich jak np. piasek  lub odłamki i w rezultacie spowodować jego uszkodzenie.

Na dłużą trwałość przegubów homokinetycznych wpływają:

  • prawidłowa technika jazdy, pozbawiona gwałtownego przyspieszania i hamowania podczas skręcenia przednich kół pojazdu,
  • regularne konserwacje i przeglądy przegubów,
  • systematyczne uzupełnianie poziomów smarów.